زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۸
» خبر داغ » ناکامی والیبال ایران با شکست در برابر کانادا
تاریخ انتشار : 2018/09/22 - 21:55
 کد خبر: 17789
 398 بازدید

ناکامی والیبال ایران با شکست در برابر کانادا

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدارش در دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی جهان برابر کانادا شکست خورد تا امیدش برای صعود به دور پایانی به حداقل برسد.

ناکامی والیبال ایران با شکست در برابر کانادا

در ادامه مرحله دوم رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ امروز(شنبه) و در یکی از مهم ترین بازی ها از گروه H از ساعت ۲۲:۱۰ تیم‌ملی والیبال ایران در دومین دیدارش در این مرحله رو در روی کانادایی قرار گرفت. هر دو تیم در نخستین دیدارشان شکست خورده بودند و در این بازی محکوم به برد بودند اما در پایان والیبالیست‌های ایران در یک مارتن جذاب و دیدنی با نتیجه سه بر دو برابر حریفشان شکست خوردند و با چهار برد و ۱۲ امتیاز همچنان در رده سوم گروه D باقی ماندند اما شانس صعودشان به جمع شش تیم پایانی به حداقل رسید. در صورتی که روسیه در دو دیدار بعدی خود تنها یک امتیاز بگیرد ایران از دور رقابت‌ها حذف می‌شود. کانادا هم با کسب چهارمین بردش توانست مجموع امتیازاتش را به عدد ۱۱ برساند تا هچنان امیدهایش برای صعود زنده بماند.

در این بازی ایگور کولاکوویچ سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد، امیر غفور و علی شفیعی را به زمین فرستاد و در سوی مقابل استفان آنتیگا برای کانادا، هوگ، پرین، ایوانس، واندورن، ویگراس و بلانکنائو را وارد زمین کرد و در پایان کانادا ست های بازی را با امتیازهای ۲۰-۲۵، ۲۵-۲۰، ۱۵-۲۵، ۲۵-۲۳ و ۱۲-۱۵ به سود خود تمام کرد.

تیم ملی والیبال ایران که در ست نخست همانند دیدار روز گذشته برابر بلغارستان در دریافت سرویس با مشکل مواجه بود در همان ابتدا از حریفش چند امتیاز عقب افتاد و در پایان ست را واگذار کرد. در ست دوم هم روند سرویس‌های قدرتی کانادا توان تیم ایران را بریده بود اما به یکباره با عملکرد خوب مدافعان روی تور و چند سرویس غفور ایران توانست در لحضات پایانی نتیجه را به سودش تغییر دهد تا کار به تساوی برسد. در ست سوم با وجو آنکه اهالی والیبال انتظار یک بازی با انگیزه را به خاطر برد در ست دوم داشتند اما شاگردان آنتیگا بسیار قدرتمندانه ظاهر شدند و ۸ بر یک پیش افتادند و در ادامه هم هرچند فاصله امتیاز کم شد اما کانادا نتیجه را به سودش تمام کرد.

در ست چهارم کولاکوویچ که می‌دانست در صورت باخت در این ست و عدم کسب امتیاز دیگر ایران شانسی برای صعود نخواهد داشت دست به تغییرات عمده‌ای زد و توخته و کاظمی را به جای موسوی و غفور وارد زمین کرد و در حالی که کانادا همواره تا لحظات پایانی از ایران پیش بود سرویس‌های بی نظیر توختخ، جوانترین بازیکن قهرمانی جهان به داد ایران رسید و در دو مقطع از ست چهارم توانست نتیجه را به سود ایران تغییر دهد تا ایران ست چهارم را ببرد. در ست پایانی غفور به جای خودش بازگشت اما توخته همچنان در ترکیب بود و موسوی از روی نیمکت بازی را مشاهده می‌کرد و در حالی که ایران ۵ بر ۱ عقب افتاد بازهم با سرویس‌های توخته نتیجه را در عدد شش به تساوی رساند اما در نهایت ۱۵ بر ۱۲ شکست خورد تا پیش از پایان بازی‌های امشب آمریکا در صدر گروه D بایستد و بلغارستان و آمریکا هم با ۱۲ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. کانادا هم با ۱۱ امتیاز در قعر گروه باقی ماند.

تیم‌های ملی والیبال ایران و کانادا پیش از این پنج بار به مصاف هم رفته بودند که سهم کانادا چهار برد و سهم ایران تنها یک پیروزی بوده است.

در طول هجده دوره گذشته رقابت‌های قهرمانی جهان روسیه با شش عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم به حساب می‌آید و تیم‌های ایتالیا و برزیل با سه قهرمانی در رده های بعدی قرار دارند. همچنین تیم ملی والیبال ایران در پنج دوره قبلی حضورش در قهرمانی جهان تنها در دوره گذشته در لهستان توانست عنوان ارزشمندی را کسب کند و با هدایت اسلوبودان کواچ در رده ششم جهان ایستاد.

تیم ملی والیبال ایران در دور دوم مرحله گروهی در گروه H با تیم‌های آمریکا، کانادا و بلغارستان هم گروه است و با توجه به تأثیر امتیازها دور نخست در دور دوم، تیم ملی والیبال ایران پس از انجام دو بازی با ۱۱ امتیاز در رده سوم قرار دارد.

تیم‌ملی والیبال ایران فردا(یک شنبه) در سومین و آخرین دیدارش در دور دوم باید از ساعت ۱۷:۳۰ به مصاف آمریکا برود.

برنامه و نتایج دیدارهای روز دوم دور دوم گروهی رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ :

ایران ۲ – کانادا ۳ (۲۰-۲۵، ۲۵-۲۰، ۱۵-۲۵، ۲۵-۲۳ و ۱۲-۱۵)

صربستان ۳ – آرژانتین صفر (۲۵-۱۸، ۲۵-۲۲، ۲۵-۲۲)

هلند – فنلاند (۲۵-۱۹، ۲۳-۲۵، ۲۵-۱۶، در ست چهارم در جریان است)

استرالیا صفر – بلژیک ۳ (۲۶-۲۸، ۲۶-۲۸، ۲۰-۲۵)

بلغارستان -آمریکا (ساعت ۲۱:۱۰)

لهستان – فرانسه (ساعت ۲۱:۱۰)

اسلوونی – برزیل (ساعت ۲۲)

ایتالیا – روسیه (ساعت ۲۲:۴۵)


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه