زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۴
» اجتماعی » تکلیف پروژه «احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت» با تغییر دولت چه می‌شود؟
تاریخ انتشار : 2024/06/14 - 15:50
 کد خبر: 170431
 12 بازدید

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران پاسخ داد

تکلیف پروژه «احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت» با تغییر دولت چه می‌شود؟

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: قانون جهش مسکن و قانون جامع مسکن مصوب سال ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های اساسی را مشخص می‌کند و هر دولتی بیاید، باید ذیل قانون جهش مسکن حرکت کند.

تکلیف پروژه «احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت» با تغییر دولت چه می‌شود؟

به گزارش ایسنا، حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، پیرامون ساخت ٢٠٠ هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی مسکن پایتخت با رویکرد نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد اظهار کرد: شهادت رئیس جمهور و تغییرات احتمالی در دولت بعدی، خللی در ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکن وارد نخواهد کرد. در هیچ قسمت این پروژه مناسبات آن با دولت تعریف نشده است. همه الزامات آن در مدیریت شهری تعریف شده است و طبق مراحل و قوانین شهرداری تهران در حال انجام است.

وی افزود: از طرفی دولت‌ها، خودشان راهبرد و سیاست‌ها را مشخص نمی‌کنند، بلکه طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی عمل می‌کنند. قانون جهش مسکن و قانون جامع مسکن مصوب سال ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی، سیاست های اساسی را مشخص می کند و هر دولتی بیاید، باید ذیل قانون جهش مسکن حرکت کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: اگر هم زمانی دولت بخواهد الزامات خود را تغییر دهد، راهکارهای ما متکی به بخش خصوصی است و امسال هم با تدبیر مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید با مشارکت بخش خصوصی نام گذاری شده است. ۹۰ درصد جهش تولید با بخش مسکن و ۱۰ درصد هم با بخش های دیگر است.

بنابر اعلام سایت شهر، وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران امسال سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری که ذیل شعار سال تدوین شده را  سرلوحه کار قرار داده، گفت: صفر تا صد این پروژه توسط نیروهای داخلی انجام می شود و هیچ بخش چینی اعم از سرمایه‌گذار، مهندس و … در پروژه ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکن همکاری ندارد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه