زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱/۱۱
» بانک و بیمه » حمایت از افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران
تاریخ انتشار : 2018/09/16 - 17:20
 کد خبر: 16500
 269 بازدید

حمایت از افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: توافق خوبی میان دولت و مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران وجود دارد که لازم است این امر تا حصول نتیجه پیگیری شود.

حمایت از افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، آقای دکتر سید رحمت‌اله اکرمی در مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک با اعلام تشکر اعضای مجمع از زحمات و تلاش‌های مدیران و کارکنان افزود: بانک توسعه صادرات ایران از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که خدمات ارزنده‌ای را در جهت حمایت و تأمین مالی صادرات غیرنفتی کشور به صادرکنندگان ارایه می‌دهد.
دکتر اکرمی با بیان اینکه موضوع توسعه صادرات غیرنفتی ایران در شرایط فعلی کشور از ویژگی‌ خاصی برخوردار است، افزود: در این شرایط نقش و اهمیت بانک توسعه صادرات ایران در تحقق اهداف کلان کشور و اعتلای صادرات بیش از گذشته است.
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تحریم‌های جدید استکبار علیه نظام بانکی کشور گفت: برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه جدید آمریکا علیه کشورمان باید از راهکارهای جدید استفاده کرد که انتظار می‌رود بانک توسعه صادرات ایران در تدوین و بکارگیری راهکارهای ویژه اقدام جدی داشته باشد.
آقای دکتر اکرمی ادامه داد: صادرات غیرنفتی در حال حاضر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و بانک توسعه صادرات باید از این فرصت برای خدمت‌رسانی مؤثر به صادرکنندگان و توسعه صادرات غیرنفتی استفاده کند.
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی بر لزوم برقراری حاکمیت شرکتی در نظام بانکداری کشور تأکید کرد و گفت: برقراری و استقرار حاکمیت شرکتی در نظام بانکداری، کارآمدی نهادهای مالی را به همراه خواهد داشت.
آقای اکرمی با اشاره به عملکرد بانک توسعه صادرات ایران بر تداوم جلسات مشترک با صادرکنندگان استانی، حمایت از صادرکنندگان خود و طراحی الگوی اعتبارسنجی برای کاهش ریسک ارزی تأکید کرد.
یادآوری می‌شود مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران به ریاست دکتر اکرمی سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور اعضای مجمع و بازرس قانونی بانک برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند سال 96 مورد تائید و تصویب قرار گرفت.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه