زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱/۱۱
» خبر داغ » ذوالقدر: مخالف حذف مهریه و مطالبه‌گر حقوق شرعی و قانونی زنان هستیم
تاریخ انتشار : 2018/09/16 - 11:30
 کد خبر: 16345
 158 بازدید

ذوالقدر: مخالف حذف مهریه و مطالبه‌گر حقوق شرعی و قانونی زنان هستیم

یک عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: این استدلال که افزایش قیمت سکه افزایش آمار محکومان به پرداخت مهریه را به همراه دارد پس مهریه حذف شود به هیچ وجه فراخور وضعیت زنان در جامعه ما نیست.

ذوالقدر: مخالف حذف مهریه و مطالبه‌گر حقوق شرعی و قانونی زنان هستیم

سیده فاطمه ذوالقدر اظهار کرد: افزایش لجام گسیخته قیمت سکه که عرف جاری در کشور برای پرداخت مهریه است هر دو طرف پیوند زناشویی زوج و زوجه را با مصائب بیشماری مواجه کرده که متأسفانه حکایت از تغییر کارکرد اولیه مهریه دارد و در نبود سیاست‌های حمایتی از نهاد خانواده و عدم تمکن مرد برای پرداخت مهر چاره‌ای جزء زندان وجود ندارد که یقیناً با زندانی شدن مرد، زن نیز به حق و حقوق قانونی و شرعی خود نمی‌رسد.

وی افزود: برای ساماندهی این موضوع گروهی پیشنهاد حذف مهریه و یا تغییر مبنای مهریه از سکه به سایر ابزارهای مالی و سرمایه‌ای را دادند اما اعتقاد راسخ بر این موضوع دارم که هر زمان زنان توانستند طلاق دهند، حذف مهریه هم شدنی است. این استدلال که افزایش قیمت سکه افزایش آمار محکومان به پرداخت مهریه را به همراه دارد پس مهریه حذف شود به هیچ وجه فراخور وضعیت زنان در جامعه ما نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ما تا چه حد توانسته‌ایم مطالبات فعلی زنان را جامه عمل بپوشانیم که حال آنچه را که در چارچوب شریعت و قانون نیز برای آنها تعریف شده و پشتوانه عرفی قوی در نبود پشتوانه‌های اجتماعی دارد را به راحتی کنار بگذاریم؟

ذوالقدر همچنین یادآور شد: به عنوان نماینده نیمی از جمعیت کشور اجازه نخواهم داد هر جا که به خللی بر خوردیم زنان و حقوق حقه آنها را قربانی کنیم. بلکه چالش‌هایی که امروز در این خصوص وجود دارد را با کار کارشناسی و با رویکرد عدالت محور در کمیسیون‌های اجتماعی و فرهنگی مجلس با حضور صاحب‌نظران مورد بررسی قرار خواهیم داد و اجازه نمی‌دهیم حاشیه سازی‌ها و آب را گل آلود کردن توسط گروهی ما را از ایده و هدف اصلی که همان مطالبه‌گری حقوق شرعی و قانونی زنان است غافل کند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه