زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۷/۱۲
» اقتصادی » شیب تند دوباره قیمت بلیت هواپیما
تاریخ انتشار : 2018/09/14 - 14:26
 کد خبر: 16048
 265 بازدید

شیب تند دوباره قیمت بلیت هواپیما

در آستانه تعطیلات چند روز هفته آینده قیمت بلیت هواپیما پروازهای داخلی با شیب تندی در حال افزایش هستند.

شیب تند دوباره قیمت بلیت هواپیما

به گزارش تدبیر تازه نیوز،  نرخ بلیت هواپیما تهران-مشهد به مرز ۶۰۰ هزار تومان و تهران کیش به حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است.

بررسی بازار پروازهای داخلی در فاصله چند روز مانده به تعطیلات آخر هفته حکایت از آن دارد که برخی سایت‌های عرضه کننده بار دیگر بلیت هواپیما را با هر قیمتی که بخواهند، عرضه می‌کنند. بر این اساس در حال حاضر قیمت بلیت هواپیما رفت تهران-مشهد حدود 600 هزار تومان است و پرواز تهران-چابهار با قیمت 710 هزار تومان فروخته می‌شود.
همچنین قیمت بلیت های هواپیما مسیر پروازی پُرتقاضای تهران-کیش به مرز یک میلیون تومان رسیده است. نرخ بلیت‌ هواپیما کیش- تهران نیز در حال حاضر حدود 700 هزار تومان است که قطعا با نزدیک شدن به تعطیلات پیش رو افزایش می‌یابد.
طی هفته‌ای که گذشت قطع دسترسی برخی سایت‌های فروش آنلاین بلیت هواپیما ار سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران باعث طرح برخی مسائل در این رابطه شد. دلیل ایران‌ایر برای این اقدام گرانفروشی بلیت هواپیما های واگذار شده از سوی برخی سایت‌ها اعلام شد، اما در نهایت با ورود سازمان هواپیمایی کشوری پس از حدود 48 ساعت، دسترسی سایت‌های متخلف به بلیت پروازهای ایران‌ایر مجددا برقرار شد.
این در حالی است که به نظر می‌رسد تعهد احتمالا شفاهی، هیچ تغییری در رویه سایت‌های متخلف نداشته است. به نظر می‌رسد تنها راهکار جلوگیری از برهم زدن جو بازار حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور استفاده از ابزار فیلترینگ در راستای رعایت حقوق مردم است.

در همین رابطه بخوانید

حذف ارز دولتی قیمت های بلیط را دوبرابر کرد

نفس ایرلاین ها به شماره افتاد

تیکاف قیمت بلیت و هجوم جمشید بسم‌الله‌ها در بازار بلیت هواپیما


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصادی , بازار , خبر داغ , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه