زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۱۷
» اقتصادی » آخوندی: مسکن مهر افتتاح نکردم
تاریخ انتشار : 2018/09/13 - 14:56
 کد خبر: 15907
 274 بازدید

آخوندی: مسکن مهر افتتاح نکردم

وزیر راه و شهرسازی که امروز در جریان افتتاح ۳۷۴۲ واحد مسکن مهر شرکت کرد، گفت که "من افتتاح نکردم بلکه از مسکن مهر بازدید داشتم. "

آخوندی: مسکن مهر افتتاح نکردم

صبح امروز وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه‌های از جمله ۳۷۴۲ واحد مسکن مهر، بوستان مشاهیر و کلنگ زدنی ۳۴۰۰ واحد مسکن مشارکتی شرکت کرد و این برداشت ایجاد شد که آخوندی برای اولین بار اقدام به افتتاح مسکن مهر کرده است، اما خود او این موضوع را تکذیب کرد و گفت: لطفا رسانه‌ها تقلب نکنند و از حضور من در این مراسم برداشت افتتاح نداشته باشند. من فقط از واحدهای آماده مسکن مهر پرند بازدید صورت دادم.

آخوندی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: امروز از طریق قطار به پرند آمدم که خوشبختانه قطار از نظم، ‌ایمنی و تمیزی مناسبی برخوردار بود. در حال حاضر خط تهران – پرند یک خط است و تلاش می‌کنم آن را به دو خط افزایش دهیم. برنامه ما این است که ظرفیت ریلی شهر جدید پرند را بالا ببریم و برنامه TOD را در این شهر پیاده کنیم.

وی اظهار کرد: درخصوص تکمیل واحدهای مسکن مهر پرند اتفاقات خوبی افتاده است. در شهر جدید پرند بیش از ۹۰ هزار واحد جانمایی شده که با توجه به وضعیت اقلیمی منطقه و بیابانی بودن آن برنامه خاصی را باید برای آن طراحی می‌کردیم. امروز از چند پروژه این شهر بازدید داشتیم. خوشبختانه طرح بسیار جالبی با عنوان بوستان مشاهیر با ۳۵ هکتار در این شهر دنبال می‌شود که وجود یک کانال آب طراوتی را به آن بخشیده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین تاکنون ۴۰ مدرسه در پرند افتتاح شده که کمبودی از این لحاظ احساس نمی‌شود. با توجه به جمعیتی که قرار است در شهر جدید پرند بارگذاری شود ماموریت‌ها به خوبی در جریان است و تلاش می‌کنیم خدمات مناسبی را در این شهر ایجاد کنیم.

کلنگ زنی ۳۴۰۰ واحد مشارکتی

وزیر راه و شهرسازی همچنین خبر داد: در قالب پروژه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید امروز کلنگ ۳۴۰۰ واحد در شهر پرند زمین زده شد.

آخوندی همچنین درباره آخرین وضعیت اصلاحات مورد نظر در سازمان نظام مهندسی گفت: من بساط امضا فروشی در سازمان نظام مهندسی را جمع کردم ولی متاسفانه برخی رسانه‌ها که ادعای انقلابی بودن دارند اهداف امضا فروشان را دنبال می‌کنند. هیچ کس نباید از طریق امضا فروشی ارتزاق کند بلکه باید بابت خدمات پول بگیرد. ما روند را در نظام مهندسی بر مبنای کار اصلاح کرده‌ایم. در صداوسیما هم امیدوارم اهداف امضا فروشان دنبال نشود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند اگر ناظر توسط بهره‌برداران انتخاب شوند کیفیت ساخت‌وساز پایین می‌آید، گفت: به هیچ عنوان اینطور نیست. ناظر درواقع نماینده بهره‌بردار است اما یک نفر هم باید منافع عمومی را دنبال کند که بازرس است و انتخاب آن برعهده شهرداری است. درواقع شهرداری مسئول کنترل ساختمان است و حقوق عمومی را نمایندگی می‌کند.

صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی مراسم افتتاح ۳۷۴۲ واحد مسکن مهر، کلنگ زنی پروژه‌های مشارکتی به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان شامل نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی، کلنگ زنی اراضی ۸۸ هکتاری فاز ۶، کلنگ زنی ۴۵۰ واحد مسکن مشارکتی محله بوستان، دو ایستگاه آتش‌نشانی، افتتاح خدمات روبنایی به ارزش ۲۲ میلیارد تومان شامل مجتمع چندمنظوره فرهنگی و هنری، آماده‌سازی بخشی از معابر، محوطه‌سازی مجاور مسکن مهر و احداث هفت پارک محله‌ای در سایت‌های مسکن مهر انجام گرفت.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , خبر داغ , مسکن
ارسال دیدگاه