زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۳/۹
» اجتماعی » واریز نشدن حقوق معلمان تا 29 اسفند / وزارت آموزش و پرورش: واریز شد ؛ عذرخواهی / درخواست عزل و استعفای وزیر
تاریخ انتشار : 2023/03/20 - 21:09
 کد خبر: 157792
 19 بازدید

واریز نشدن حقوق معلمان تا 29 اسفند / وزارت آموزش و پرورش: واریز شد ؛ عذرخواهی / درخواست عزل و استعفای وزیر

حقوق اسفند معلمان تا امروز دوشنبه 29 اسفند واریز نشد اما در نهایت عصر امروز وزارت آموزش و پرورش از واریز حقوق خبر داد.

واریز نشدن حقوق معلمان تا 29 اسفند / وزارت آموزش و پرورش: واریز شد ؛ عذرخواهی / درخواست عزل و استعفای وزیر

واریز نشدن حقوق معلمان تا 29 اسفند / وزارت آموزش و پرورش: واریز شد ؛ عذرخواهی / درخواست عزل و استعفای وزیر

این موضوع باعث نارضایتی و اعتراض معلمان شد. چند نماینده مجلس هم خواستار عزل و استعفای وزیر آموزش و پرورش شدند.

در شهرستان کلاردشت مازندران، یکی از معلمان در اعتراض به این موضوع، درب اداره آموزش و پرورش شهرستان را گِل گرفت. فیلم این اتفاق در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

 مسوولان در وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه با تایید این موضوع، دلایل مختلفی را برای آن اعلام کرده اند. آموزش و پرورش دلیل تاخیر را اختلاف محاسباتی و سازمان برنامه و بودجه، دلیل موضوع را اضافه برداشت وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد. زیر3 دقیقه تتر بخر،کمترین نرخ تتر بازار،🟢خیالت راحت🟢 پیشنهاد امروز

با این حال معاون وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبر ساعت 14 امروز شبکه یک از آغاز پرداخت حقوق معلمان در روز 29 اسفند (امروز) خبر داد.

اطلاعیه اول وزارت آموزش و پرورش: عذرخواهی / علی الحساب واریز می شود

وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی از تاخیر پیش آمده در پرداخت حقوق اسفند ماه معلمان اعلام کرد: باتوجه به اختلاف مبانی محاسبه فوق‌العاده رتبه‌بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق اسفند به صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود.

این اطلاعیه در ساعت 16:24 امروز دوشنبه در ایرنا منتشر شد.

واریز نشدن حقوق معلمان تا 29 اسفند / وزارت آموزش و پرورش: واریز شد ؛ عذرخواهی / درخواست عزل و استعفای وزیر

 مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ضمن تبریک ایام و آرزوی سالی پر خیر و برکت برای همه همکاران فرهنگی گرامی، از تاخیر پیش آمده در پرداخت حقوق اسفند ماه، صمیمانه از همکاران دلسوز و خانواده محترمشان پوزش می‌طلبیم؛ خدمتگزاران شما در وزارت آموزش و پرورش در طول یک سال گذشته برای دفاع از حقوق همکاران و اجرای کامل قانون رتبه‌بندی به عنوان یکی از ارکان مقرر در سند تحول بنیادین از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده‌اند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: توقع و انتظار این بود که سازمان‌های پشتیبان و تامین کننده منابع در اجرای این قانون همراهی به مراتب بهتری با نظام تعلیم و تربیت می‌داشتند لیکن باتوجه به اختلاف مبانی محاسبه فوق‌العاده رتبه‌بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق اسفند بصورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود. بدیهی است، نظر به هماهنگی به عمل آمده و حمایت‌های رئیس جمهور محترم در فرمایشات روز گذشته هیئت محترم وزیران، در خصوص پرداخت تفاوت مزایای رتبه‌بندی همکاران عزیز طی روزهای آتی تصمیم‌گیری و اقدام خواهد شد.

اطلاعیه دوم وزارت آموزش و پرورش:  واریز شد

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای اعلام کرد: علت تاخیر در پرداخت حقوق اسفندماه معلمان و فرهنگیان، اختلاف محاسبات وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه درباره نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان بوده است.

 این اطلاعیه در ساعت 17:24 امروز در ایرنا منتشر شد.

در اطلاعیه آمده است: با توصیه های رئیس جمهور در جلسه روز گذشته هیات دولت، در خصوص پرداخت تفاوت مزایای رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده، تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.

با وجود اختلاف مبانی محاسبه فوق العاده رتبه بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور، پس از رایزنی‌ها حقوق اسفند فرهنگیان امروز پرداخت شد.

پیگیری‌های ایرنا نشان می‌دهد برای اجرای «قانون نظام رتبه بندی معلمان» مبلغ ۳۸ هزار میلیارد تومان در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مصوب شده است.

واریز نشدن حقوق معلمان تا 29 اسفند / وزارت آموزش و پرورش: واریز شد ؛ عذرخواهی / درخواست عزل و استعفای وزیر

بر همین اساس از مبلغ ۳۸ هزار میلیارد تومان با توجه به قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت، حداکثر حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان قابل اختصاص به طرح نظام رتبه بندی معلمان برای اجرای ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ بوده است.

تا تاریخ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بطور کامل تخصیص یافته ‌و مابقی نیز امروز ۲۹ اسفند پرداخت شد.

 مابه التفاوت بین محاسبات وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه برای اجرای رتبه‌بندی معلمان ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

  سازمان برنامه و بودجه: آموزش و پرورش بالاتر از سقف قانون بودجه سال ۱۴۰۱ درخواست دارد که خزانه نمی‌تواند اقدام کند

به گزارش تسنیم، یک مقام سازمان برنامه و بودجه گفت: آموزش و پرورش هنوز لیست حقوق را بارگذاری نکرده است البته پول در خزانه وجود دارد اما برای مبالغ بالاتر طبق قانون نمی‌توان کاری کرد.

علی احمدی؛ معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه درباره علت تاخیر در پرداخت حقوق اسفند ماه فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش هنوز لیست حقوق را بارگذاری نکرده است البته پول در خزانه وجود دارد اما برای مبالغ بالاتر طبق قانون نمی‌توان کاری کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امروز حقوق اسفند ماه پرداخت می‌شود، گفت: مشکل قانونی این است که آموزش و پرورش بالاتر از سقف قانون بودجه سال 1401 درخواست دارد که خزانه نمی‌تواند اقدام کند!
 
احمدی درباره پرداخت معوقات رتبه بندی بیان کرد: اگر مشکل قانونی حل شود می‌توانند معوقات رتبه‌بندی را پرداخت کنند.

قبل از انتشار خبر واریز حقوق معلمان، امروز دو نماینده مجلس واکنش نشان دادند.

نماینده مجلس: رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر آموزش و پرورش را عزل کنید

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور خواست رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر آموزش و پرورش را عزل کند.

به گزارش ایلنا، متن نامه عباس مقتدایی به سید ابراهیم رئیسی به شرح زیر است:

در طول چندین روز گذشته کاملا مشهود بود که ناهماهاهنگی و گروکشی و عدم توان برای به تفاهم رسیدن میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه بودجه کشور مشهود است.

اینجانب در راستای احقاق حقوق فرهنگیان که جنابعالی نیز همواره برآن تاکید داشته اید طی نامه ای  از مسئولان دو نهاد یاد شده خواسته بودم تا فرصت از دست نرود و اینگونه سرمایه اجتماعی دولت جنابعالی را بر باد ندهند.

اکنون که به مفاد آن نامه توجه لازم نشد به نمایندگی از ملت ایران از جنابعالی که خود منتخب ملتید و لحظه به لحظه برای حفظ و تقویت سرمایه اجتماعی نظام اسلامی کوشا و دغدغه‌مند بوده‌اید، بر اساس ملاحظات چند بعدی و در جهت کاهش از درد و آلام قشر فرهنگی و پرتلاش همکار وزارت آموزش و پرورش از سر خیرخواهی تقاضامندم در جهت نشان دادن رویکرد اقتدارآمیز دولت سیزدهم برای حل مشکلات و تنبیه مقصرانی که ولو خدمات خوبی هم داشته‌اند، نسبت به عزل رییس سازمان برنامه و بودجه و معاونان و کارشناسانی که اینگونه تکدر خاطر در میان قشر فرهنگی ایجاد کرده‌اند و همچنین عزل وزیر آموزش و پرورش که نتوانسته است امکان به هنگام پرداخت‌های مقرر برای فرهنگیان را فراهم آورد، اقدام نمایید.

تاکید می‌کنم سوابق خوب و اقدامات مفید این قبیل مسئولان در جای خود قابل تقدیر است اما قاطعیت دولت و شخص جنابعالی برای پیشبرد اهداف قانون اساسی و‌ دولت سیزدهم اقتضا دارد که ملت پاسخگویی و عذرخواهی شخص رییس جمهور را نیز تجربه کنند.

صمیمانه از توجه جنابعالی قدردانی می‌نمایم.

نماینده مجلس: در آخرین روز سال هستیم و هنوز حقوق معلمان پرداخت نشده است/ وزیر آموزش و پرورش امروز یا حقوق فرهنگیان را بگیرد یا استعفاء خود را به رئیس‌جمهور بدهد

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به عدم پرداخت حقوق فرهنگیان تا امروز ۲۹ اسفند که آخرین روز سال ۱۴۰۱ است، گفت: با توجه به اینکه به آخرین روز سال رسیدیم و سال دارد تمام می‌شود، هنوز حقوق فرهنگیان پرداخت نشده است و دولت وعده داده بود که در بحث رتبه‌بندی هم معوقات و هم رتبه‌بندی سال ۱۴۰۱ معلمان را پرداخت کند اما متاسفانه علیرغم اینکه همه دستگاه‌ها تا الان پرداختی به کارکنان خود داشتند، هنوز حقوق معلمان پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: این یعنی هم رتبه‌بندی را به کام فرهنگیان تلخ کردند، این نوع رفتار و عملکرد دولت، واقعا فرهنگیان را عصبی کرده است. متاسفانه دولت برخلاف شعاری که می‌دهد و حرفی که مطرح می‌کند، عمل کرده و در عمل یک مسیر متضاد با آن حرف و وعده را در پیش می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: به اعتقاد من وزیر آموزش و پرورش امروز باید به هیات دولت برود و یا حقوق فرهنگیان را بگیرد یا استعفاء خود را تقدیم رئیس‌جمهور کند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه