زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۱۷
» خبر داغ » پاسخ سعید علی‌حسینی به یک شائبه؛ او وزنه را انداخت تا بهداد قهرمان شود؟
تاریخ انتشار : 2018/09/08 - 11:09
 کد خبر: 15547
 235 بازدید

پاسخ سعید علی‌حسینی به یک شائبه؛ او وزنه را انداخت تا بهداد قهرمان شود؟

نایب قهرمان وزنه برداری بازی های آسیایی۲۰۱۸ می‌گوید سعی می‌کند مدالهایی که هدفش هست را یکی یکی بگیرد. او همچنین به شائبه عمدی بودن وزنه نزدنش در حرکت آخر پاسخ داد.

پاسخ سعید علی‌حسینی به یک شائبه؛ او وزنه را انداخت تا بهداد قهرمان شود؟

سعید علی حسینی درباره ی نارضایتی که برخواه سرمربی تیم ملی قبل از بازی های آسیایی از او داشت و همین موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی نسبت به وضعیتش شده بود، بیان کرد: با توجه به اینکه جراحی زانو انجام داده بودم، روزهای اول اردو نمی توانستم مانند بقیه ملی پوشان باشم. درواقع اگر بقیه نفرات با ۸۰ درصد آمادگی آمده بودند، من وضعیت آمادگی ام به دلیل جراحی زانو منفی بود و باید از صفر شروع می کردم. از این رو روزهای اول برایم خیلی سخت بود. به هر حال وقتی یک قسمت از بدن آدم زخم می شود مدت ها طول می کشد تا ترمیم شود چه برسد به اینکه عمل جراحی انجام داده بودم و عضله پایم برای اینکه قوی شود، زمان می برد.

او ادامه داد: آقای برخواه هم به من لطف داشت و می خواست بازی های آسیایی را از دست ندهم و من هم مانند بقیه ملی پوشان تمرین کنم اما برخی اوقات هر چقدر هم که بخواهی خوب تمرین کنی، عضلات اجازه نمی دهند. به همین دلیل روزهای اول خیلی سخت بود. زمانی هم که داشتم بهتر می شدم، کمرم آسیب دید و رکورد گیری را از دست دادم. با این وجود خدا را شکر که فدراسیون و کادرفنی به من اعتماد کردند و به بازی های آسیایی اعزام شدم و توانستم جواب اعتمادشان را بدهم.

قبل از بازی ها مصاحبه نمی کردم چون یاد گرفتم بدون تنش کار را جلو ببرم

او در پاسخ به این پرسش که چرا قبل ازبازی های آسیایی تصمیم گرفته بود سکوت کند و در رسانه ها نباشد، تصریح کرد: اتفاقی که هشت سال پیش برای من افتاد باعث شد خیلی چیزها یاد بگیرم. یاد گرفتم بدون تنش کار را جلو ببرم و سکوت کنم و قطعا اطرافیانم در آینده می فهمند که هدف من ورزشکار با فدراسیون و کادرفنی یکی است و آن چیزی جز افتخار آفرینی برای ایران نیست . از کادرفنی و فدراسیون باز هم تشکر می کنم که به من اعتماد کردند و خدا را شکر که جواب اعتمادشان را توانستم بدهم.

دارم سعی می کنم مدالهایی که می خواهم را یکی، یکی بگیرم

علی حسینی درمورد ارزشی که مدال بازی های آسیایی برایش دارد، تاکید کرد: بازی های آسیایی یکی از رویدادهایی است که مدالش برای هر ورزشکاری مهم است و هر ورزشکاری دوست دارد مدال آن را داشته باشد. من دارم سعی می کنم مدالهایی که هدفم هست را یکی یکی بگیرم و سال به سال پیشرفت کنم.

پاسخ علی حسینی به شائبه انداختن وزنه آخر برای طلا شدن مدال سلیمی

نایب قهرمان بازی های آسیایی در پاسخ به این پرسش که خیلی از مردم این سوال را دارند که وزنه آخر را واقعا نتوانست بزند یا از روی رفاقت و معرفت وزنه را انداخت تا بهداد سلیمی با طلا خداحافظی کند، تصریح کرد: مردم لطف دارند و با دید مثبتی به این موضوع نگاه می کنند. اما بهداد در مسابقه وزن هایش را زد و طلا گرفت و من با یک خطا بیشتر مدال نقره گرفتم. مهم این است که مدال طلا و نقره به ایران رسید و بهداد با کمترین خطا وزنه هایش را به ثبت رساند و طلا گرفت و من نیز نقره گرفتم.

او با اشاره به رقابت نزدیک در دسته فوق سنگین بازی های آسیایی گفت: از آن موقع که من آمدم، سطح دسته فوق سنگین بالا رفته است. من و بهداد سلیمی در بازی های آسیایی خیلی خوب پیش رفتیم و رکوردهای خوبی را ثبت کردیم. خدا را شکر که توانستیم مدال طلا و نقره را بگیریم.

بهداد منطقی تصمیم گرفت که در اوج و با مدال طلا خداحافظی کرد

وزنه بردار فوق سنگین ایران در مورد خداحافظی بهداد سلیمی و اینکه حالا در مسابقات جهانی تمام بار مدال آوری در دسته فوق سنگین روی شانه او هست، تاکید کرد: بهداد سلیمی در این مدتی که به صورت حرفه ای کار می کرد، یکی از بهترین های دنیا و از سرمایه های ایران بود. به هر حال او فکرهایش را در مورد خداحافظی کرده بود و منطقی تصمیم گرفت که در بازی های آسیایی، در اوج و با مدال طلا خداحافظی کند. امیدوارم در زمینه های دیگر هم موفق باشد، پیش ما باشد و بتوانیم از تجربیاتش استفاده کنیم و در المپیک ۲۰۲۰ نتیجه خوبی بگیریم.

او افزود: شرایط هیچ فرقی برای من نکرده و سعی می‌کنم نماینده شایسته‌ای باشم. البته زمانی که بهداد در تمرینات و اردوها بود، خیلی تاثیر گذاربود چرا که به هم انگیزه می دادیم و با دید مثبتی در تمرینات کار می کردیم. الان هم که بهداد خداحافظی کرده، امیدوارم بتوانم نماینده شایسته ای برای مردم باشم. سطح مسابقات جهانی از لحاظ رکوردی سال به سال بالاتر می رود و ۱۰۰ درصد برای اینکه بتوانم خوب ظاهر شوم، باید بیشتر از بازی های آسیایی وزنه بزنم. وزنه ها مشخص هست و اگر به آن وزنه ها برسیم، می‌توانیم صاحب سکو شویم.

مدال المپیک برایم دور از دسترس نیست

نایب قهرمان بازی های آسیایی در مورد اینکه مشکل آسیب دیدگی جدید دارد یا خیر، تاکید کرد: کمرم مشکلی ندارد اما خب برای المپیک ۲۰۲۰ باید خودم را حفظ کنم و سالم به بازی ها برسم. مدال المپیک ۲۰۲۰ دور از دسترس نیست و حالا با ۲کیلوگرم بالاتر از رکوردهایی که در بازی های آسیایی۲۰۱۸ ثبت کردم، حداقل می‌توانم نقره را بگیرم. امیدوارم خداوند هم کمک کند و شرمنده مردم نشوم.

در بازی ها، چهارمی با اوت شدن هیچ فرقی ندارد

علی حسینی در مورد اوت شدن چهار وزنه بردارایران در بازی های آسیایی نیز گفت: وزنه برداری از لحاظ مدالی نسبت به دوره قبل بهتر بود اما خب به نظرم در بازی های آسیایی یا المپیک چهارم، پنجمی هیچ فرقی با اوتی ندارد. چون در بازی ها مدال مهم است. به نظرم اوتی ها خیلی دیده شد و کم لطفی هایی صورت گرفت در حالی که ملی پوشان هم واقعا تلاش خودشان را کردند.

امیدوارم مسئولان حرفشان را عوض نکنند و همان سکه را بدهند

وزنه بردارفوق سنگین ایران در پاسخ به این پرسش که او هم مانند دیگر مدال آوران بازی های آسیایی این نگرانی را دارد که پاداش هایشان به جای سکه دوباره کارت هدیه باشد، تصریح کرد: همه ورزشکاران به این فکر می کنند که دل مردم را شاد کنند و در این راه تامین بودن فرد باعث می شود، فکرش را بدون دغدغه به هدفی که دارد، معطوف کند. ما با این شرایط اقتصادی جامعه داریم تلاش می کنیم که پرچم ایران را بالا ببریم. امیدوارم مسئولان با همان دید مثبتی که همیشه داشته اند، به این مسئله نگاه کنند. وقتی ورزشکار تامین باشد بازخوردش مثبت خواهد بود و سودش به ورزش ایران می رسد. امیدوارم مسئولان حرفشان را عوض نکنند و همان جوایزی که گفته اند و همیشه بوده را پرداخت کنند.

نفراتی هستند که تا دوسال آینده می توانند جایگزین های خوبی در فوق سنگین باشند

علی حسینی در مورد این نگرانی که خیلی زود جایگزین سلیمی و حتی خود او پیدا می‌شود یا خیر، گفت: نفراتی برای جایگزین کردن هستند. در رده جوانان هم نفراتی وجود دارند که مطمئنا به این فکر می کنند، عضو تیم ملی بزرگسالان شوند. حالا شاید به لحاظ رکوردی عقب باشند اما تا یکی، دوسال آینده می‌توانند جایگزین‌های خوبی شوند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه