زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۹
» اسلایدر دوم » امیر سرتیپ حاتمی: روابط دفاعی ایران با چین “راهبردی” است
تاریخ انتشار : 2018/09/07 - 17:26
 کد خبر: 15472
 189 بازدید

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران وارد چین شد

امیر سرتیپ حاتمی: روابط دفاعی ایران با چین “راهبردی” است

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای چینی خود و در راس یک هیئت بلندپایه دفاعی به چین سفر کرده است، وارد فرودگاه پکن شد.

امیر سرتیپ حاتمی: روابط دفاعی ایران با چین “راهبردی” است

امیر سرتیپ حاتمی در این سفر ضمن دیدار با وزیر دفاع چین، با مقامات نظامی و سیاسی این کشور ملاقات و در زمینه تحولات منطقه ای و بین المللی و همچنین روابط و همکاری های دوجانبه دفاعی گفت وگو خواهد کرد.

­وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه پکن در جمع خبرنگاران روابط دفاعی جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خلق چین را دیرینه و راهبردی دانست و اظهار داشت: رهبران دو کشور بر مشارکت راهبردی دو جانبه تاکید فراوان دارند که تحقق این مهم به مشارکت و رایزنی های متعدد نیاز دارد.

امیر سرتیپ حاتمی بخش قابل توجهی از روابط راهبردی دو کشور را در حوزه دفاعی اعلام کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران روابط دفاعی دیرینه ای از ابتدای انقلاب با چین داشته و این روابط اکنون نیز ادامه دارد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سئوالی درباره هدف از سفر چین تصریح کرد: در این سفر علاوه بر دیدار با وزیر دفاع این کشور، دیدارهایی هم با سایر مقامات نظامی چین و بازدیدهایی از مراکز نظامی و صنعتی این کشور خواهیم داشت.

وی توسعه موافقتنامه وزیران دفاع دو کشور که در سال 95 امضا شده را یکی دیگر از اهداف سفر خود به چین عنوان کرد و ادامه داد: مسایل منطقه ای و بین المللی ایجاب می کند که در این شرایط رایزنی ها میان دو کشور از نزدیک انجام شود.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ایران و چین اشتراکات مشترکی دارند، اضافه کرد: روابط ایران و چین از دیرباز روابط خوب و در سطح عالی بوده و اکنون نیز با توجه به تحولات منطقه نیاز است این روابط بیش از گذشته گسترش یابد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه