زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۷/۲
» تله تایپ » نماینده مجلس: سلامت غذایی مردم در خطر است/ کالاها بی حساب و کتاب گران شده‌اند/مجلس برای احقاق حقوق مردم اقدام می‌کند
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۶:۰۲
 کد خبر: 150811
 435 بازدید

نماینده مجلس: سلامت غذایی مردم در خطر است/ کالاها بی حساب و کتاب گران شده‌اند/مجلس برای احقاق حقوق مردم اقدام می‌کند

نرخ مالیات در حالی افزایش داشته است که کسبه و فروشنده ها درآمد آنچنانی ندارند و اعتراضات کسبه و بازاریان در این رابطه نشان دهنده عدم رضایت آنها از وضعیت موجود است .

نماینده مجلس: سلامت غذایی مردم در خطر است/ کالاها بی حساب و کتاب گران شده‌اند/مجلس برای احقاق حقوق مردم اقدام می‌کند

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها با اشاره به گرانی کالاها گفت: مجلس چنین اجازه ای را به دولت نداد که قبل از اینکه زیرساخت های ارز ترجیحی فراهم شود این ارز را حذف کند. قرار نبود با حذف ارز ترجیحی کالایی گران شود قرار بود آنقدر کالا آماده باشد و کالابرگ به مردم بدهند که مردم بتوانند کالای اساسی خودشان را تامین کنند و مشکلی برای تامین کالایشان نداشته باشند.
کانال عصر ایران در تلگرام

محمد حسن آصفری با بیان این مطلب در گفت وگو با عصر ایران گفت: متاسفانه با حذف ارز ترجیحی تعداد زیادی از کالاها گران شده است کالاهایی که ارتباطی با ارز ترجیحی نداشته است بی حساب و کتاب گران شده است و این به مردم فشار مضاعفی آورده است. مجلس در این زمینه گلایه مند جدی است و باید هر چه سریعتر دولت جلوی گرانی افسارگسیخته ای که در جامعه وجود دارد را بگیرد و اقدامی به موقع در این زمینه انجام دهد.

وی ادامه داد: نرخ مالیات در حالی افزایش داشته است که کسبه و فروشنده ها درآمد آنچنانی ندارند و اعتراضات کسبه و بازاریان در این رابطه نشان دهنده عدم رضایت آنها از وضعیت موجود است .

آصفری تاکید کرد: ما هر جا می رویم شاهد گلایه مردم هستیم آنها نسبت به گرانی کالاها که بدون هیچ حساب و کتابی گران شده اند گلایه دارند قدرت خرید مردم پایین آمده است و نمی توانند بسیاری از کالاها را تامین کنند و آن را از سفره شان حذف کرده اند.
وی افزود: قطعا سلامت غذایی مردم در معرض تهدید است. با یکی از شرکت های تولیدکننده مواد لبنی صحبت می کردم تاکید داشتند که کاهش تولید داشتند و حتی برخی از تولیداتشان را در انبارها نگهداری می کنند مواد لبنی که می تواند برسلامت مردم اثر بگذارد از سفره شان حذف شده است. میوه آنقدر گران شده است که فکر کنم برخی خانواده ها کلا میوه را حذف کرده باشند.

وی گفت: بایستی وزارتخانه های کشاورزی و صمت در این زمینه تدابیر ویژه ای اتخاذ کنند که جلوی بالارفتن قیمت ها را بگیرند و قیمت ها را به شهریور ۱۴۰۰برگردانند. البته رئیس جمهور گفته است که برای حل این مشکل برنامه دارد منتها آقایان در دولت بدانند که مجلس هم قرار نیست خیلی صبر کند. اگر ببینیم دولت برنامه ای برای حل این مسائل ندارد قطعا ما که وکیل المله هستیم جهت احقاق حقوق مردم اقدام می کنیم.

وی تصریح کرد: مطمئنا مجلس باید طرح های تدوین و طراحی کند که این افزایش قیمت ها را مدیریت کند و «طرح مجاب دولت به اصلاح قیمت ها »را تدوین و تصویب کند. درست است که ما نمی توانیم قیمت گذاری کنیم ولی باید طبق قانون دولت را وادار کنیم که قیمت ها را کاهش دهد.

وی خاطر نشان کرد: سوال، استیضاح و تذکر از ابزارهای نظارتی مجلس است که از آنها استفاده خواهد کرد. خط قرمز مجلس مردم هستند و رضایتمندی مردم برای ما بسیار با اهمیت است و این موضوع می خواهد برای دولت خوشایند باشد یا نباشد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی , گفتگو
ارسال دیدگاه