زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۴
» اسلایدر اصلی » اژه‌ای: قانون مانع برگزاری علنی همه دادگاه هاست
تاریخ انتشار : 2018/08/26 - 17:59
 کد خبر: 14685
 251 بازدید

اژه‌ای: قانون مانع برگزاری علنی همه دادگاه هاست

سخنگوی قوه قضاییه درخصوص پرونده «احمد.ع» از نزدیکان یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: کیفرخواست این فرد هنوز صادر نشده است.

اژه‌ای: قانون مانع برگزاری علنی همه دادگاه هاست

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای عصر امروز در صد و سی‌امین نشست خبری خود درخصوص برگزاری علنی دادگاه‌های مفسدان گفت: دادگاه‌های ویژه نوعا علنی است و با تشخیص قاضی اگر علنی برگزار شود، انتشار عکس و مطالب دادگاه مانعی ندارد.

وی همچنین درخصوص پرونده «احمد.ع» از نزدیکان یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: کیفرخواست این فرد هنوز صادر نشده است.

محسنی اژه‌ای درخصوص برخی اخبار مبنی بر تلاش برای رفع حصر سران فتنه و خبر گشایش‌هایی برای آنها گفت: برخی از این چیزها که شایعه شده قطعا درست نیست اما هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: برخی از گشایش‌ها برای نزدیکان محصورین به وجود آمده بود و به قوت خود باقی است.

وی خصوص برگزاری دادگاه مشایی و اینکه خیلی از خبرگزاریها فرصت حضور نیافتند و رییس دادکاه گفته جا نبوده است.گفت: به شدت دنبال این هستم هر دادگاهی علنی برگزار می شود اول تا آخرش منتشر شود اما قانون اجازه نمی‌دهد.

محسنی اژه‌ای گفت: اینکه وکیل دیروز در دادگاه بوده یا نه خبر ندارم. اما فردی آمده بگوید آمده ام عزل دو نفر سابق را اعلام کنم. وی وکیل مدافع پرونده نبوده صرفا از دو وکیل دیگر برای اعلام عزل وکالت داشته است.

وی ادامه داد البته دادگاه علنی است به این معنا نیست حتما اعلام شود که قاضی و روابط عمومی بیاید بگوید دادگاه علنی است و دعوتنامه برای رسانه‌ها ارسال شود که اگر اتفاق نیفتاد خلاف قانون باشد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: سالنهای دادگاه محدود است و اگر همه رسانه‌ها قصد مراجعه داشتند امکان حضور ندارند. اگر تفاوت و تمایزی بین رسانه‌ها صورت بگیرد درست نیست اما اگر جا نبود و پر شد چاره‌ای نیست چون نظم دادگاه بهم می‌خورد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه