زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
» اجتماعی » شکنجه های سخت دختر 3 ساله توسط پدر معتاد
تاریخ انتشار : 2018/08/18 - 20:34
 کد خبر: 14389
 1036 بازدید

شکنجه های سخت دختر 3 ساله توسط پدر معتاد

دختربچه سه‌ساله مرندی که قربانی انتقام‌گیری پدرش از مادرش شده ‌بود، بعد از چند روز شکنجه از سوی پدر توسط پلیس پیدا شد. این در حالی است که آسیب‌های شدیدی به بدن این دختر وارد شده است.

شکنجه های سخت دختر 3 ساله توسط پدر معتاد

چند روز قبل فیلم دلخراشی از گریه‌های کودک سه‌ساله‌ای در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد این کودک از سوی مردی مورد توهین قرار گرفته و مرد با واردکردن ضربات شیء مانند کمربند بر بدن کودک می‌کوبد. وضعیت دلخراش این کودک و باج‌خواهی مردی که در فیلم صحبت و مدام تکرار می‌کرد نگاه کن! نگاه کن!

این ماجرا واکنش تند کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت و باعث شد تحقیقات گسترده‌ای دراین‌باره انجام شود. در تحقیقات مشخص شد این فیلم از سوی پدری جوان در شهرستان مرند گرفته شده‌ است. مادر کودک پیش از انتشار فیلم به پلیس شکایت کرده و خبر ربوده‌شدن دخترش را به مأموران گزارش داده بود. بازتاب انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی و واکنش افکار عمومی باعث شد تا دادستانی مرند با جدیت و سرعت بیشتری برای دستگیری متهم اقدام کند تا اینکه روز پنجشنبه رئیس دادگستری مرند توضیح داد که کودک در خیابانی اطراف تهران شناسایی شده ‌است.
براساس اطلاعاتی که خبرنگار ما به دست آورده ‌است، مأموران در تحقیقات متوجه شدند پدر نازنین‌زهرا، کودک دو و نیم ساله، به مواد مخدر اعتیاد دارد و رفتارهای خشن زیادی از خود بروز می‌داده ‌است. مأموران ابتدا دوستان پدر خشن را شناسایی کردند و با کمک آنها پاتوق او را شناسایی و کودک را پیدا کردند اما پدر در آن محل حضور نداشت. بلافاصله بعد از پیداشدن نازنین‌زهرا مددکاران بهزیستی او را تحویل گرفتند و معاینه پزشکی کردند.

انتقال نازنین‌زهرا به بهزیستی
محسن ارشدزاده، مدیرکل بهزیستی مرند، درباره وضعیت نازنین بعد از پیداشدن به فارس گفت: کودک مرندی که فیلم ضرب‌وشتم آن از سوی پدر در فضای مجازی پخش شده بود، پنجشنبه حوالی ساعت ۱۱ ظهر در محدوده خارج از شهر مرند پیدا شد. وی افزود: طبق اطلاعات به‌دست‌آمده پدر این دختر زیر پنج سال معتاد بوده و مادرش نیز طلاق گرفته است. مدیرکل بهزیستی استان بیان کرد: پدر از چند روز پیش تحت تعقیب بوده که خوشبختانه از طریق دوستان وی محل و مکان روزمره او شناسایی شد و در نهایت دختر کوچک به نام نازنین‌زهرا که در فیلم مورد آزارواذیت قرار گرفته است، پیدا شد. وی با اشاره به اینکه کودک تحویل بهزیستی شده ‌است، گفت: ما نیز کارهای اداری آن را برای نگهداری موقت و انجام معاینات پزشک قانونی در سریع‌ترین زمان انجام دادیم و اطمینان می‌دهیم بهزیستی همه تلاش خود را برای حفظ امنیت کودک و تأمین سلامت روح و جسم این کودک انجام خواهد داد. زمانی که این فیلم منتشر شد چند نفر از شهروندان ابتدا آن را برای من ارسال کردند تا از صحت آن اطمینان حاصل کنند من نیز بلافاصله اقدام را آغاز کردم و هماهنگی‌های لازم را با دادستانی انجام دادم.

نازنین‌زهرا چطور ربوده شد
براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، مادر این کودک یک‌سال‌ونیم قبل از شوهرش جدا شده بود. این زن به مأموران گفته است: پدر نازنین مرد خشنی است و زمانی که با او زندگی می‌کردم برای اینکه من را وادار کند به خواسته‌هایش تن بدهم، دخترم را اذیت می‌کرد، به دلیل اینکه به مسائل اخلاقی پایبند نبود من از او جدا شدم و دادگاه حضانت بچه را به توجه به سن نازنین به من داد. من با خانواده‌ام زندگی می‌کردم، اما پدر نازنین در تمام این مدت من را اذیت می‌کرد و با انجام کارهای خشن سعی داشت من را وادار کند به خواسته‌هایش عمل کنم. او مدام من را اذیت می‌کرد به خانه پدرم می‌آمد و شیشه‌ها را خرد می‌کرد. داد و فریاد راه می‌انداخت و برای خانواده‌ام و من ایجاد مزاحمت می‌کرد. مدتی بود که من را تحت فشار گذاشته ‌بود تا همدیگر را ببینیم، اما قبول نمی‌کردم. این زن گفت: او یک روز از نبود من در خانه سوءاستفاده کرده و به بهانه دیدن کودک به خانه پدرم رفته و مادرم را گول زده و کودک را ربوده بود. بلافاصله بعد از اینکه از موضوع مطلع شدم به مأموران خبر دادم. از آنجایی که این کودک به دست پدرش ربوده شده‌ بود تصور این نبود که پدر به بچه آسیبی وارد کند تا اینکه او شب‌هنگام برایم فیلمی از نازنین ارسال کرد. شوهر سابقم با کمربند به بدن بچه می‌کوبید نازنین گریه می‌کرد ضجه می‌زد و نام من را صدا می‌کرد پدر نازنین هم مرتب در آن فیلم می‌گفت گوش کن! بازم نمی‌آیی؟
او یک فیلم دیگر و چند عکس هم برای من ارسال کرد که جای زخم‌هایی که روی بدن بچه ایجاد کرده بود را نشان می‌داد.

خودکشی مادر کودک
این زن به رسانه‌ها گفته از شدت استرسی که به او وارد شده دست به خودکشی زده‌ است: آن‌قدر فشار به من وارد شد و از دیدن وضعیتی که دخترم داشت منقلب شدم که قرص خوردم و خودکشی کردم همسایه‌ها به‌موقع من را به بیمارستان رساندند و نجاتم دادند. من فکر نمی‌کردم یک پدر بتواند چنین کاری با فرزندش بکند هرچند او همیشه با من و نازنین خشن بود. ولی دیدن زجر بچه و اینکه نمی‌توانستم کاری برای او بکنم، آن‌قدر مستأصلم کرد که دست به خودکشی زدم. خوشبختانه نجات پیدا کردم و دخترم را هم از بهزیستی تحویل گرفتم. پزشکی قانونی وضعیت نازنین را بررسی و جراحات وارده بر بدن این کودک را تأیید کرده ‌است. درحال‌حاضر پرونده‌ای علیه پدر کودک تشکیل شده و رسیدگی به آن در دادسرای مرند ادامه دارد. سیف‌الله زارع‌زاده، رئیس دادگستری شهرستان مرند، درباره پدر کودک‌آزار به ایرنا گفت: از چهارشنبه که این خبر منتشر شد، دستورات قضائی اکید از طرف مرجع قضائی برای همکاران ضابط قضائی صادر شده است. وی با بیان اینکه پدر کودک‌آزار اهالی یکی از روستاهای شهرستان مرند است، افزود: مأموران از بدو اطلاع قضائی وارد عمل شده‌اند و تلاش برای دستگیری متهم همچنان با شدت ادامه دارد. رئیس دادگستری شهرستان مرند خاطرنشان کرد: به محض حصول نتیجه مراتب به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید. وی درباره سرنوشت کودک نیز گفت: هر چیزی که مصلحت کودک باشد با اعلام نظر مراجع قانونی صلاحیت‌دار عمل خواهد شد. زارع با تقدیر از افکار عمومی که چنین مواردی را بلافاصله اطلاع می‌دهند، از شهروندان خواست با حفظ خونسردی از دامن‌زدن به شایعات خودداری کنند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه