زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۸
» اجتماعی » تبلیغات رنگارنگ خرید ملک در خارج از کشور
تاریخ انتشار : 2018/08/15 - 15:57
 کد خبر: 14246
 425 بازدید

تبلیغات رنگارنگ خرید ملک در خارج از کشور

با اوج گرفتن تبلیغ خرید خانه در خارج از کشور، بسیاری از مردم فریب این تبلیغات را خورده و تمامی […]

تبلیغات رنگارنگ خرید ملک در خارج از کشور

با اوج گرفتن تبلیغ خرید خانه در خارج از کشور، بسیاری از مردم فریب این تبلیغات را خورده و تمامی سرمایه‌های خود را به کشورهای همچون ترکیه منتقل می کنند که این موضوع فرجامی جز ورشکستگی برای آنها ندارد.

نوسانات ارزی در چند ماه گذشته باعث شده تعداد اندکی از مردم سرمایه‌های خود را به خارج از کشور منتقل کنند که خرید ملک یا زمین در خارج از کشور یکی از گزینه‌های اصلی انتخاب این سرمایه گذاران به شمار می‌آید .

طبق گفته تعدادی از کارشناسان مسکن این نوع سرمایه گذاری در کشوری مانند ترکیه یا دبی کاملا اشتباه است زیرا بعد از گذشت چند سال واحد مسکونی به مصادره گذاشته شده و یا دریافت اقامت در این کشور منتفی می‌شود.

مشاوران املاک متخلف شناسایی می شوند

مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی،با اشاره به اینکه هیچ یک از مشاوران املاک به ویژه در استان تهران مجوز فروش ملک و یا زمین در خارج از کشور را ندارند،‌ گفت: هر مشاور املاکی که چنین فایل‌هایی را برای فروش ارائه کند متخلف است و پس از شناسایی به مراجع قضایی معرفی می شود.

وی افزود: متأسفانه چند سالی است که مردم فریب چنین تبلیغاتی را خورده اند و سرمایه‌های خود را به خارج کشور انتقال می‌دهند اما بعد از گذشت ماه ها تمامی سرمایه‌های آنها به دلیل نداشتن اشرافیت حقوقی بر باد می‌رودچرا که کشوری مانند ترکیه و یا دبی جای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

قلی‌خسروی تأکید کرد: کشور ایران با چنین شرایط اقتصادی که دارد بهترین زمان برای سرمایه گذاری است زیرا که قیمت ملک و زمین در چند ماه گذشته افزایش جهشی داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه بسیاری از افرادی که در آنتالیا و آنکارا ملکی را خریداری کردند بلافاصله پشیمان شده‌اند، افزود: خرید ملک‌های پیش فروش و یا زمین‌های بدون سند باعث شده که تمامی سرمایه‌های آنها از بین برود.

وی به تجربه خرید ملک در دبی توسط عده ای در چند سال گذشته اشاره کرد و افزود: در یک بازه زمانی بسیاری از مردم سرمایه‌های خود را به کشور دبی برای خرید ملک انتقال دادند اما بعد از گذشت چند ماه تمامی اموال آنها به دلیل کلاه برداری های اینترنتی از بین رفت و افراد کاملا مال باخته شدند.

وزارت صمت باید پیگیر مشاوران املاک غیر قانونی شود

در همین خصوص حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه هیچ یک از مشاوران املاک اجازه فعالیت فروش ملک در خارج از کشور را ندارند، افزود: مشاوران املاک تحت نظارت وزارت صمت هستند بنابراین باید هرچه سریع‌تر فعالیت این مشاوران املاک متوقف شود.

مظاهریان تأکید کرد: خرید ملک و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور باعث ایجاد اختلال در اقتصاد کشور می‌شود بنابراین باید هرچه سریع‌تر وزارت صمت و همچنین اتحادیه مشاوران املاک مانع فعالیت آنها شوند.

 

با 100 میلیون تومان صاحب ملک خارجی شوید

یک مشاور املاک در منطقه نیاوران تهران در گفتگو خبرنگار ما، اعلام کرد که می تواند با مبلغ 100 میلیون تومان یک ملک تشریفاتی را در کشور ترکیه خریداری کند.

از سوی دیگر تبلیغات خرید خانه‌های جذاب در بسیاری از اپلیکیشن‌های موبایل و همچنین سایت‌های اینترنتی مشاهده می‌شود به طوری که تبلیغات این واحدها بسیار بیشتر است تبلیغات واحدهای مسکونی در تهران است.

البته ناگفته نماند در تماسی که با برخی از مشاوران املاک گرفته شد آنها نیز خرید ملک در خارج از کشور را توصیه نکردند بهترین سرمایه گذاری را در ایران به ویژه شهر تهران به دلیل شرایط اقتصادی خاص و افزایش جهشی قیمت ها در بخش ملک و زمین عنوان کردند.

چرا خرید ملک در خارج از کشور باعث تباهی سرمایه می شود؟

حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه بسیاری از مردم با قوانین تملک زمین در خارج از کشور آشنایی ندارند گفت: ممکن است تعدادی از مشاوران املاک واحدی با شرایط ایده آل در ترکیه و یا گرجستان معرفی کنند اما بعد از گذشت مدتی فرد متوجه می شود که ملکی وجود نداشته و تنها یک ماکت را خریداری کرده است.

وی ادامه داد: ورود دلالان و مشاوران املاک بدون مجوز در این بخش باعث شده بسیاری از خریداران واحد مسکونی در خارج از کشور با مشکل مواجه شوند و این موضوع باید از سوی وزارت راه وشهرسازی و صمت پیگری شود.

عقبایی افزایش انگیزه برای سرمایه گذاری مسکن در ایران را ضروری دانست و گفت: انگیزه سرمایه گذاران باید از سوی وزارت راه وشهرسازی ، میراث فرهنگی و توجیه اقتصادی از سوی فعالان اقتصادی افزایش یابد تا مردم یه سمت بازار مسکن خارج کشور گرایش پیدا نکنند.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران توضیح داد: مشاوران املاکی که اقدام به فروش واحد مسکونی در خارج از کشور می کنند اغلب بدون مجوز و پروانه کسب هستند باید هرچه سریعتر از سوی وزارت صمت با آنها برخود شود.

پولدارهای ایرانی برای جوانان خارجی شغال ایجاد می کنند!

گفته است، ساخت وساز در کشور ایران یکی از اصلی ترین پایه های اقتصاد کشور به شمار می آید به طوری که حدود 1300 شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم به این صنعت بزرگ وابسته است بنابراین باید دولت انگیزه های لازم را برای افزایش سرمایه گذاری در این بخش گسترش دهد و مانع خروج آن به خارج از کشور شود.

البته کسانی که سرمایه های خود را در خارج از کشور به عنوان ملک و یا سرمایه گذاری تجاری انباشت می کنند باید بدانند که برای جوانان کشورهای خارجی شغل ایجاد کرده اند و به حمایت از صنعت سایر کشورها پرداخته اند، این در حالی است که بسیاری از جوانان متخصص ما در این مرز و بوم از بیکاری رنج می برند.

آمارها نشان می‌دهند که در سال های اخیر میزان سرمایه گذاری مسکن در ترکیه افزایش داشته و همین موضوع باعث رونق صنعت مسکن و معماری در این کشور شده است، البته همین افراد پولدار می توانستند با حمایت از بخش ساخت وساز، زمینه ایجاد اشتغال جوانان کشورمان را فراهم کنند.

ایران سالانه نیاز به تولید یک میلیون واحد مسکونی دارد که تنها یک سوم از این میزان در کشور تولید و مابقی در سایر بخش ها سرمایه گذاری می شود بنابراین باید دولت راهکارهای جدید را برای جذب سرمایه گذاری در این بخش تقویت و گسترش دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اقتصاد کلان , اقتصادی , مسکن , گزارش
ارسال دیدگاه